Get Adobe Flash player

Archiwum

Ciekawe strony

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj15740
mod_vvisit_counterWczoraj26640
mod_vvisit_counterW tym tygodniu73964
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu270551
mod_vvisit_counterW tym miesiącu418926
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu975837
mod_vvisit_counterRazem44611766

Naszą witrynę przegląda teraz: 407 gości 
Your IP: 54.147.40.153
Today: Gru 12, 2017

DZIEŃ DZIECKA W STADNINIE

1 czerwca, w dniu święta wszystkich dzieci, uczniowie klas piątych wyjechali na wycieczkę do Stadniny koni „Furioso” w Starych Żukowicach. Aktywnie uczestniczyły w  pogadance o koniach, ich zwyczajach, diecie, zachowaniach i hodowli oraz prelekcji o Husarii. Poznali bliżej piękno historycznych strojów i kunszt wykonania żupanów. Dosłownie poczuli ciężar pełnego rynsztunku husarza - żołnierza półciężkiej formacji kawaleryjskiej I Rzeczypospolitej, bo wykładowi towarzyszyły zajęcia praktyczne z próby ubioru szlachcica gotującego się do bitwy. „Rycerzom” z 5B było ciężko, gorąco i zabawnie. Ponadto wszyscy chętni odbyli jazdę indywidualną na koniu z instruktorem, a bardziej wtajemniczeni bez instruktora. Chwilą odpoczynku był czas na grilla, ale zaraz po nim nastąpił powrót do zabaw na polanie i w lesie. Wróciliśmy zmęczeni, zadowoleni i pełni nowych doświadczeń - większość z nas siedziała przecież na koniu pierwszy raz w życiu. To był udany dzień!

Wychowawczynie klas piątych: M. Brożek, G. Potępa


Naszą witrynę przegląda teraz 407 gości 
Twoje IP : 54.147.40.153 Host: ec2-54-147-40-153.compute-1.amazonaws.com

Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki - Wiecej na temat cookies.

Akceptuje pliki cookies z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information