Get Adobe Flash player

Archiwum

Ciekawe strony

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22722
mod_vvisit_counterWczoraj35697
mod_vvisit_counterW tym tygodniu58419
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu201722
mod_vvisit_counterW tym miesiącu602995
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu827064
mod_vvisit_counterRazem43819998

Naszą witrynę przegląda teraz: 235 gości, 4 bots 
Your IP: 54.224.18.114
Today: Lis 20, 2017

Lipcowa wyprawa do Krynicy

Krynica-Zdrój to pierwotnie wieś założona w 1547 r. jako Krzenycze. W czasie zaborów Krynicę przejął skarb austriacki, który wkrótce nakazał zbadanie i ocenę krynickich źródeł. Stworzona wówczas pozytywna opinia legła u podstaw późniejszego rozwoju zdrojowiska. Jednak gwałtowny rozwój miasta nastąpił dopiero po 1856 r. dzięki działalności prof. Józefa Dietla, który rozpowszechniał balneologię (zastosowanie wód uzdrowiskowych w leczeniu chorób przewlekłych). Ważnym momentem w dziejach Krynicy było również odkrycie przez prof. R. Zubera najsilniejszej wody leczniczej w Europie. W XX w. miasto rozsławili światwej sławy artyści: śpiewak Jan Kiepura i malarz prymitywista Nikifor. Wpółczesna Krynica kojarzy się także z letnimi szaleństwami na Górze Parkowej oraz zimowymi na Jaworzynie.

Taką właśnie cudowną, klimatyczną Krynicę poznali uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w lipcowej wyprawie kolonijnej do tego uzdrowiska. Spacery po deptaku, wyprawy do pijalni, delektowanie się lodami, podziwianie architektury starych willi, słuchanie śpiewu ulicznych artystów, odpoczynek wśród bujnej zieleni, świeże powietrze i pyszne posiłki - to codzienność. A były także zjazdy na ślizgawkach Góry Parkowej, wyścigi gokartów, seans kinowy, grill, dyskoteka i karaoke.

Grupa kolonijna była zgrana a pobyt, jak zawsze, udany. Pamiętajmy, że taki wyjazd dziecka przynosi wiele korzyści. To nauka samodzielności i zdobywanie dojrzałości nie tylko w tzw. samoobsłudze, ale przede wszystkim w relacjach z rówieśnikami. To także uczenie się panowania nad tęsknotą, nabywanie pewności siebie, opanowywanie trudnej sztuki kompromisu.

A zatem – do przyszłego roku ;) 


Naszą witrynę przegląda teraz 240 gości 
Twoje IP : 54.224.18.114 Host: ec2-54-224-18-114.compute-1.amazonaws.com

Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki - Wiecej na temat cookies.

Akceptuje pliki cookies z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information